Dawid Kubacki zwycięża w Hinzenbach!

Dawid Kubacki triumfował podczas dzisiejszych zawodów LGP w Hinzenbach. Piotr Żyła zajął 2. miejsce, a podium uzupełnił Roman Koudelka.

Po wczorajszych kwalifikacjach, w polskiej kadrze, panowała atmosfera zwycięstwa. Wygrał je Stefan Hula, a Dawid Kubacki zajął 3. miejsce. Do konkursu dostał się komplet (7) Biało-Czerwonych. Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili wysoką dyspozycję w trakcie serii próbnej – 5 zajęło miejsca w czołowej “10”.

Na półmetku zawodów prowadził Andreas Wellinger. Podium uzupełniali Stefan Hula oraz Maciej Kot. Dawid Kubacki zajmował 5. pozycję, a Piotr Żyła 8. Czołową “10” zamykał Kamil Stoch. Do drugiej serii zakwalifikował się także 28. Jakub Wolny.

Skokiem na 94,5 metra Dawid Kubacki zdeklasował rywali. Drugiego Piotra Żyłę wyprzedził o blisko 5 punktów. Podium niedzielnych zawodów uzupełnił Czech Roman Koudelka. Pozostali Polacy zajęli miejsca:

• Stefan Hula – 5. pozycja
  • Maciej Kot – 7. pozycja
  • Jakub Wolny – 24. pozycja
  • Kamil Stoch – 26. pozycja

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło wrócić Dawidowi Kubackiemu na fotel lidera cyklu LGP. Zajmujący drugą pozycję Anze Lanisek traci do niego 47 punktów. Polacy prowadzą również w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Narodów.

We wtorek odbędzie się finałowy konkurs LGP w niemieckim Klingenthal. Dawid Kubacki będzie bronił w nim fotelu lidera całego cyklu. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!