Dawid Kubacki zwycięża w Szczyrku

Dawid Kubacki

Polacy, po raz pierwszy tego lata, mieli możliwość rywalizacji na skoczni. W Szczyrku (HS 104) odbył się konkurs kategorii open w ramach Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków. W sobotę najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki po skokach na 107,5 oraz 102 m. Tuż za nim znalazł się Kamil Stoch i Klemens Murańka. 

Na liście startowej sobotnich zawodów znalazło się 32 zawodników, w tym wszyscy skoczkowie, którzy wystąpią na LGP w Wiśle. Oprócz Polaków, na skoczni pojawił się jeden Czech – Damian Lasota, który jest zawodnikiem miejscowego klubu SS-R LZS „Sokół” Szczyrk. Pierwszą serię rozegrano z 7., 5. i 4. platformy startowej.

Dawid Kubacki prowadził już po pierwszej serii zmagań po skoku na 107,5 metra. Kamil Stoch tracił do niego 1 punkt, a na trzeciej pozycji znajdował się Piotr Żyła. 

Runda finałowa została rozegrana z 7., 5., 4. oraz 3. belki. Kubacki utrzymał prowadzenie i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, a na trzecim miejscu uplasował się Klemens Murańka, wyprzedzając Piotra Żyłę o 4,1 punktu. Kolejne lokaty przypadły następującym zawodnikom: Tomasz Pilch, Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Klasyfikowany po pierwszej serii na szóstym miejscu Jakub Wolny zaliczył niegroźny upadek i zanotował spadek na 10. pozycję. 

Wyniki konkursu Open MMO w Szczyrku (HS104); 15.08.2020       
Lp.ZawodnikOdl.1BelkaOdl.2BelkaNota
1KUBACKI Dawid107.54102.03293.4
2STOCH Kamil106.04102.03292.4
3MURAŃKA Klemens104.05105.54279.0
4ŻYŁA Piotr102.5498.53274.9
5PILCH Tomasz101.05104.05272.3
6KOT Maciej100.05104.55271.8
7HULA Stefan102.55100.54271.0
8WĄSEK Paweł100.0599.05260.8
9ZNISZCZOŁ Aleksander96.05103.57246.9
10WOLNY Jakub101.05105.05246.3
11STĘKAŁA Andrzej97.5596.55241.8
12LEJA Krzysztof98.5797.07235.5
13JUROSZEK Kacper98.5795.57233.0
14JOJKO Szymon90.5794.5747.12
15KRZAK Jarosław84.5797.0747.11
16GRUSZKA Mateusz90.0790.0747.10
17JOJKO Arkadiusz86.5792.5747.9
18PĘKALA Wiktor82.0792.5747.8
19STOSEL Kacper87.0787.5747.7
20CISZEK Stanisław82.5789.5747.6
21KIETA Krzysztof82.5788.5747.5
22NIEMCZYK Karol83.0787.0747.4
23JARZĄBEK Dawid85.0785.0747.3
24WĘGRZYNKIEWICZ Wiktor82.0782.0747.2
25FICKOWSKI Wiktor76.0785.0747.1
26LASOTA Damian81.0776.5747.0
27ZYGMUNTOWICZ Sebastian75.0782.0747.1
28KONIOR Kacper71.5773.5747.2
29PALKA Tymoteusz72.0772.5747.3
30SZYNDAL Paweł72.5770.5747.4
31HARAT Jakub67.0747.5
DNSPŁONKA Maciej