“Dmitrij jest naszym talizmanem” – skład Rosjan na inaugurację PŚ w Wiśle

PŚ WISŁA 2018

Jewgienij Plechow podał nazwiska skoczków, którzy wystąpią w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Poznaliśmy również skład Rosjan na zawody Pucharu Kontynentalnego.

Debiutujący w roli trenera głównego – Jewgienij Plechow – postawił na sprawdzony skład. Do triumfatora LGP Jewgienija Klimowa dołączą:

  • Dmitrij Wasiljew
  • Denis Korniłow
  • Michaił Nazarow.

W Moskwie odbyło się spotkanie dziennikarzy z “bohaterem rosyjskich skoków narciarskich”. – Będę zadowolony z wyniku, kiedy sezon zakończę w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. […] Pozostały mi do spełnienia trzy marzenia: zdobycie Kryształowej Kuli, zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i sięgnięcie po medal Igrzysk Olimpijskich – powiedział Jewgienij Klimow. Dodał również, że do sezonu zimowego przygotowuje się podobnym schematem, jak przed występami letnimi. Niewątpliwie, jego plan treningowy zdał egzamin.

Rosjanin przyznał również, że mimo większej presji, atmosfera w zespole poprawiła się. – Z presją będziemy radzić sobie wspólnie. Cały zespół będzie się nawzajem wspierał. […] Wielu sportowców ma swój talizman. Moim, a w zasadzie całego zespołu,  jest Dmitrij Wasiljew – dodał Klimow. Najstarszy w rosyjskiej reprezentacji – Dmitrij Wasiljew – znalazł się w czołowej kadrze przed zawodami w Polsce. Czy tym razem również przyniesie szczęście triumfatorowi LGP?

Ilmir Chazetdinov, Mikhaił Maskimochkin, Aleksandr Bażenow, Roman Trofimov – czwórka ta, wystąpi z kolei w pierwszych zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jak zaznacza Jewgienij Plechow, ich droga do Pucharu Świata nie jest zamknięta – w sezonie mogą nastąpić zmiany i zawodnicy tzw. “drugiej ligi” mogą występować wraz z innymi najlepszymi zawodnikami globu.

źródło: www.skijumpingrus.ru
fot.: Anna Nagel || www.skijumper.pl