Dmitrij Wasiljew ponownie na starcie pucharowych zawodów

dmitrij wasiljew

Dmitrij Wasiljew wystartuje w najbliższym sezonie Pucharu Świata. Rosyjski sportowiec nie przyjedzie do Wisły, ale weźmie udział w zmaganiach rozgrywanych w Niżnym Tagile. 

W ostatnim okresie czterdziestolatek zmagał się z kontuzją pleców, która uniemożliwiła mu start w zawodach Letniego Grand Prix 2019. Mimo to zawodnik reprezentujący klub Lokomotiw Ufa nie poddaje się, czego potwierdzeniem jest zapewnienie o udziału w pucharowych konkursach w Niżnym Tagile.

Informację podał trener reprezentacji Rosji – Jewgienij Plechow, według którego Dmitrij Wasiljew jest gotowy do skakania.

Tym samym potwierdzają się słowa samego sportowca, który kilka miesięcy temu przypuszczał, że sezon rozpocznie dopiero od konkursów rozgrywanych w ojczyźnie. – W tej chwili nie rozważam nawet zakończenia kariery. Mój cel to medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Najbliższy sezon zimowy zacznę prawdopodobnie od Pucharu Świata w Niżnym Tagile – komentował skoczek, który z racji zawieszenia byłych dopingowiczów nie mógł wystartować na igrzyskach w Pjongczangu.

Duża skocznia należąca do kompleksu Aist w Niżnym Tagile powita skoczków w dniach 6-8 grudnia 2019 roku. Będą to piąte zawody w historii Pucharu Świata rozgrywane w tej miejscowości.

na zdjęciu: Dmitrij Wasiljew || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl