Budowa skoczni K-60 w Niżnym Nowogrodzie dobiega końca

w niżnym nowogrodzie

Koniec lata to planowany termin oddania do użytku obiektu o punkcie konstrukcyjnym na 60. metrze w Niżnym Nowogrodzie. Dodatkowo przy skoczni mają pojawić się stanowiska trenerskie i sędziowskie, budynek administracyjny i pomieszczenia dla ochrony. 

W Niżnym Nowogrodzie wychowali się czołowi rosyjscy skoczkowie np. Denis Korniłow i nieżyjący już Pavel Karelin. Kompleks skoczni znajdujący się w nadwołżańskim mieście z czasem traci swoją rangę. W związku z narastającymi problemami technicznymi i powstawaniem kolejnych międzynarodowych i krajowych obiektów w Rosji skocznie w Niżnym Nowogrodzie są używane jedynie przez lokalnych sportowców.

Od kilkudziesięciu dni trwa budowa obiektu K-60. Prace są bardzo zaawansowane. Termin oddania skoczni do użytku został wyznaczony na koniec lata. Następnie mają zostać zamontowane ceramiczne tory najazdowe. Z obiektu mają docelowo korzystać lokalni zawodnicy, jednak plany przewidują rozbudowę kompleksu o skocznię K-85 i K-125.

O Niżnym Nowogrodzie jako jasnym punkcie na mapie narciarskiej Rosji wspomina Gleb Nikitin, gubernator regionu: – Niżny Nowogród ma bogate narciarskie tradycje. Znam sportowców, którzy bardzo czekają na zakończenie budowy obiektu. Ważnym aspektem jest budowa zaplecza technicznego, który będzie służyć użytkownikom skoczni i sprawi, że treningi i zawody będą bardziej komfortowe. Z pewnością będziemy kontynuować działania na rzecz rozwoju sportu – poinformował Nikitin.

Budowa nowego obiektu jest finansowana głównie z funduszu regionu Niżny Nowogród. Koszt całej operacji wynosi 193,116 milionów Rubli.

źródło: www.nta-nn.ru