Eirin Kvandal nową gwiazdą norweskich skoków? “Kandydatka do złota w Oberstdorfie”

Eirin KVANDAL

Eirin Kvandal wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata w słoweńskim Ljubnie. Dla Norweżki był to dopiero drugi indywidualny start w zawodach najwyższej rangi.

Według Andersa Jacobsena, Kvandal stać na jeszcze lepsze wyniki.Udaje jej się zachować zimną krew i oddać dobre skoki. Jeśli trochę poprawi styl, może wiele wygrać – mówi Norweg. Były skoczek wierzy, że jego rodaczkę stać na medale podczas tegorocznych mistrzostw. – Może zdobyć po pięć punktów więcej w każdym skoku, a wtedy wygra wszystko z łatwością. Jeśli opanuje styl, jest absolutnie kandydatką do złota w Oberstdorfie – dodaje Anders Jacobsen.

KVANDAL Eirin Maria

Kvandal ma szansę zostać nową gwiazdą skoków narciarskich. Jedną z najlepszych zawodniczek jest jej rodaczka, Maren Lundby, która ma na swoim koncie trzy Kryształowe Kule – Nie jestem pewien, czy wcześniej jakakolwiek kobieta skakała lepiej – ocenia trener Norweżek, Christian Meyer.

Wygrana Kvandal była dość niespodziewana. Do tej pory wystartowała tylko w jednych zawodach Pucharu Świata, w których znalazła się poza trzydziestką. – Ona sama jest tym zaskoczona – skomentował były rekordzista świata, a obecnie ekspert telewizyjny, Johan Remen Evensen.

Źródło: nrk.no
Na zdjęciu: Eirin Kvandal || Fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl