Eisenbichler górą w serii próbnej!

Markus Eisenbichler, Oslo 2018

Markus Eisenbichler najlepiej zaprezentował się w trakcie serii próbnej poprzedzającej konkurs w Niżnym Tagile. W czołowej trójce zobaczyliśmy również Stefana Krafta i Stephana Leyhe.

Sobotnią serię próbną rozpoczęto z piątej platformy startowej. Pierwszym zawodnikom towarzyszył wiatr pod narty, który nie przekraczał 1 m/s. Już drugi zawodnik na starcie – Kevin Bickner – wykorzystał doskonałe warunki i wyraźnie odskoczył rywalom osiągając 129,5 metra. Na starcie nie pojawił się Noriaki Kasai. Z dobrej strony pokazał się również wracający do rywalizacji Severin Freund, który lądował na 125,5 metra. 

Najlepszym zawodnikiem serii próbnej okazał się Markus Eisenbichler, który lądował na 131,5 metra. Czołową trójkę uzupełnili Stefan Kraft i Stephan Leyhe. Kolejne miejsca zajęli: Dawid Kubacki, Junshiro Kobayashi, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. W TOP10 znaleźli się również Kevin Bickner, Anders Fannemel i Johann Andre Forfang. Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:

  • Stefan Hula – 21. lokata
  • Jakub Wolny – 34. lokata
  • Maciej Kot – 38. lokata

Najdłuższy skok serii próbnej – 132,5 metra – oddali Kamil Stoch, Stefan Kraft i Junshiro Kobayashi. Dopiero 30. miejsce zajął obecny lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi.

Początek rywalizacji już o 15:45!

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl