Eisenbichler zwycięża w kwalifikacjach do konkursu w Niżnym Tagile. Komplet Polaków w konkursie

Markus Eisenbichler, Oslo 2018

Markus Eisenbichler zwyciężył w dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Za jego plecami znaleźli się Johann Andre Forfang oraz Pius Paschke. W rosyjskiej części rywalizacji o Kryształową Kulę zobaczymy komplet, czyli 6 podopiecznych Stefana Horngachera.

Zawodnicy oddawali dzisiejsze skoki w sprawiedliwych warunkach. Rywalizację rozpoczęto z 8. belki startowej. Przed skokiem Simona Ammana obniżono ją do 7. platformy. Większości skoczkom wiatr nieznacznie pomagał, zazwyczaj praktycznie go nie było. Podobnie sprawa miała się z kibicami. Widać, że skoki narciarskie nie cieszą się w Federacji Rosyjskiej szczególnym poważaniem. Zadaniu nie sprostali również operatorzy kamer, którzy sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz śledzili narciarskie zmagania. Wiele do życzenia pozostawia także realizacja telewizyjna – transmisję przerwano przed skokiem Daniela Hubera.

Lądowanie na 133,5 metra pozwoliło Markusowi Eisenbichlerowi triumfować w serii eliminacyjnej do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Czołową trójkę uzupełnili Johann Andre Forfang oraz Pius Paschke. Najlepszy z Polaków –Kamil Stoch– uplasował się na 5. lokacie. Pozostali Polacy zaprezentowali się następująco:

  • Jakub Wolny – 31. miejsce
  • Maciej Kot – 18. miejsce
  • Stefan Hula – 26. miejsce
  • Piotr Żyła – 22. miejsce
  • Dawid Kubacki – 7. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji!

Początek jutrzejszego konkursu o 16:15. Kto przejmie żółty plastron lidera podczas nieobecności Junshiro Kobayashiego? Miejmy nadzieję, że będzie to jeden z Biało-Czerwonych!