PŚ Engelberg. Żyła drugi, Stoch trzeci! Zwycięstwo Kobayashiego

żyła

Ryoyu Kobayashi zajął pierwsze miejsce podczas zmagań w Engelbergu. Za jego plecami znaleźli się Piotr Żyła i Kamil Stoch. Awans do drugiej serii wywalczyło pięciu Polaków.

Pierwsza seria konkursowa w Engelbergu rozpoczęła się z 20. platformy startowej. Początkowo, zawodnikom towarzyszył wiatr w plecy, nieprzekraczający 1 m/s. Później zmienił kierunek i wiał delikatnie pod narty. Z warunkami najlepiej poradził sobie Ryoyu Kobayashi, który wyrównał rekord skoczni (144 m). 3,2 punktów do lidera stracił. Czołową trójkę uzupełnił Piotr Żyła. Dobre skoki oddali również Dawid Kubacki, Robert Johansson i Karl Geiger. W TOP10 znaleźli się także: Jewgienij Klimow, Markus Eisenbichler, Roman Koudelka oraz Stephan Leyhe. Po pierwszej serii konkursowej, Biało-Czerwoni zajmowali następujące lokaty:

  • Piotr Żyła – 3. miejsce
  • Kamil Stoch – 2. miejsce
  • Dawid Kubacki – 4. miejsce
  • Jakub Wolny – 20. miejsce
  • Stefan Hula – 29. miejsce
  • Maciej Kot- 42. miejsce

Zobacz pełne wyniki pierwszej serii

Drugą serię konkursową rozpoczęto z 19. platformy startowej. Najlepsza dziesiątka skakała z 18. belki. Ostatecznie, w konkursie najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi. Pozostałe miejsca na podium zajęli Piotr Żyła i Kamil Stoch. Dobrze wypadli również Karl Geiger, Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Robert Johansson, Jewgienij Klimow, Roman Koudelka i Antti Aalto. Jakub Wolny zakończył rywalizację na 22. lokacie. Stefan Hula był 27.

W najbliższych dniach skoczkowie nie przystąpią do pucharowej rywalizacji. 26 grudnia odbędzie się świąteczny konkurs o Mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi. 29 grudnia zawodnicy przystąpią do kwalifikacje przed zawodami w Oberstdorfie. Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni zaplanowano na 30 grudnia.