Evgeni Plekhov nowym trenerem reprezentacji Rosji

w niżnym nowogrodzie

Evgeni Plekhov zastąpi Alexandra Arefiewa na stanowisku głównego trenera reprezentacji Rosji. Przedstawiomo rownież składy drużyn na nadchodzący sezon.

Prezydium Federacji jednogłośnie poparło proponowane zmiany w sztabie szkoleniowym drużyny narodowej – powiedział Dmitrij Dubrowski, prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Jak poinformował portal Tass.ros, nowym szkoleniowcem zostanie Evgeni Plekhov. Dotychczasowy trener, Alexander Arefiew, kierował reprezentacją od 2016 roku.

W kadrze A znajdzie się 7 zawodników – Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Mikhail Nazarov, Dimitriy Vassiliev, Roman Trofimov, Ilmir Hazetdinov i Mikhail Maksimochkin.

Evgeni Plekhov urodził się w 1982 roku. Jako skoczek, brał udział przeważnie w konkursach Pucharu Kontynentalnego. W cyklu zadebiutował we francuskim Courchevel w 2002 roku. Znalazł się wówczas na 51. pozycji. Jego największe osiągnięcie przyszło 5 lat później w Oberhofie, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. Karierę zakończył w sezonie 2008/2009.