FC Villach: Marco Woergoetter najlepszy, Tomasz Pilch wysoko

Pilch

18-letni Austriak Marco Woergoetter triumfował w obu konkursach FIS Cup w Villach. Woergoetter jest w bardzo dobrej formie. Po zwycięstwie w Zimowych Igrzyskach Młodzieży zadebiutował w Pucharze Świata, gdzie zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Dobre wyniki osiągnął Tomasz Pilch, który dwukrotnie znalazł się w czołowej dziesiątce zawodów w Villach.

W sobotnim konkursie FIS Cup w Villach 18-latek stanął na podium wraz z Peterem Rensigerem oraz Markiem Hafnarem. Tuż za czołową trójką uplasowali się Tim Fuchs, Josef Ritzer i Thomas Lackner. W top10 zameldował się także Tomasz Pilch, który był najlepszym z Polaków. W drugiej serii skakali także Adam Niżnik (18. miejsce), Mateusz Gruszka (23.), Szymon Jojko (27.) i Jarosław Krzak (28.). Jedynie Kacper Stosel nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej cyklu i zajął dopiero 77. miejsce.

Wyniki sobotniego konkursu

Niedzielne zawody ponownie wygrał Woergoetter. Na podium znaleźli się także Thomas Lackner i Jernej Presecnik. Zaledwie 0,2 pkt zabrakło Peterowi Resingerowi i Markowi Hafnarowi do miejsca w czołowej trójce. Na szóstej pozycji konkurs zakończył Tim Fuchs. Ósme miejsce w Villach wywalczył Tomasz Pilch, a dziewiąty był Adam Niżnik. Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii zmagań. Mateusz Gruszka był 33., Szymon Jojko 43., Jarosław Krzak 50., a Kacper Stosel 69.