FC w Zakopanem: deklasacja Austriaków, Pilch na 5. miejscu

Reprezentanci Austrii: Elias Medwed i Stefan Huber zdominowali rywalizację podczas zawodów FC w Zakopanem. Podium uzupełnił Jernej Presecnik. Tomasz Pilch zajął piątą lokatę.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Elias Medwed. Austriak osiągnął 139 metrów i o 5,6 punktu wyprzedzał będących ex aequo na drugim miejscu Stefana Hubera (132 m) oraz Andrew Urlauba (136,5 m). Z minimalną stratą na 4. miejscu plasował się Tomasz Pilch (133,5 m).

Do drugiej serii zakwalifikowało się jeszcze dwóch Polaków: Karol Niemczyk (130 m) był szesnasty, zaś Adam Niżnik (119,5 m) – dwudziesty dziewiąty. Pozostali zajęli następujące lokaty:

74. Robert Ryś (82,5 m)

Na starcie nie pojawił się Arkadiusz Jojko.

Pierwszą serię rozegrano z 17. belki startowej. Wiatr wiał z szybkością do 2,4 m/s z dołu skoczni.

W drugiej serii jury wydłużyło rozbieg i zawodnicy startowali z 18. belki startowej, dzięki czemu kibice oglądali dłuższe skoki. 141,5 metra osiągnął Elias Medwed, który o 0,1 punktu pokonał Stefana Hubera (140,5 m). Równo 20 punktów do zwycięzcy stracił Jernej Presecnik (132,5 m).

Piąte miejsce zajął Tomasz Pilch (129,5 m), Karol Niemczyk (127,5 m) siedemnaste, a Adam Niżnik (116,5 m) – dwudzieste dziewiąte.

Następne zawody z cyklu FIS Cup już jutro. Druga odsłona FC w Zakopanem rozpocznie się o 10:30. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.