FC Zakopane: Austriackie podium, Jarosław Krzak trzynasty

Zakopane

Maximilian Steiner triumfował w pierwszym konkursie FIS Cup w Zakopanem. Na podium znaleźli się również Stefan Rainer i Josef Ritzer. Najlepszy z Polaków – Jarosław Krzak – był 13. Na Wielkiej Krokwi wystartowało 19 Polaków, ale zaledwie 3 awansowało do drugiej serii.

Po pierwszej serii w konkursie prowadził Austriak Maximilian Steiner. Tuż za nim plasował się jego rodak Stefan Rainer, a trzecie miejsce zajmował Espen Jacobsen. Poza czołową trójką znaleźli się Josef Ritzer i Andrew Urlaub, który oddał najdłuższy skok pierwszej serii (135 m). Na 13. lokacie plasował się Szczepan Kupczak, na 16. Arkadiusz Jojko, a Jarosław Krzak był 23.

W drugiej serii Austriacy potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję. W konkursie zwyciężył Maximilian Steiner przed Stefanem Rainerem i Josefem Ritzerem. Tuż za podium uplasowali się Andrew Urlaub, Lovro Kos i Espen Jacobsen. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Jarosław Krzak, który po skoku na 133,5 m przesunął się w górę tabeli wyników. Ostatecznie uplasował się na 13. miejscu. Dwie lokaty niżej konkurs zakończył kombinator norweski Szczepan Kupczak, natomiast Arkadiusz Jojko po bardzo słabej próbie spadł na 30. miejsce.

Pełne wyniki konkursu