FIS Cup kobiet w Ljubnie: Słowenki dominują, Rajda ponownie w TOP10

kinga rajda

Cztery pierwsze miejsca zgarnęły zawodniczki ze Słowenii w niedzielnym konkursie FIS Cup rozgrywanym w słoweńskim Ljubnie. Z triumfu cieszyć się mogła tylko jedna – Nika Kriznar.

W serii próbnej zwyciężyła Słowenka – Nika Kriznar. Zawodniczka gospodarzy skoczyła 85 metrów i wyprzedziła swoją rodaczkę – Ursę Bogataj, a także Czeszkę – Klarę Ulrichovą. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda (77 m), zajęła 5. miejsce.

Dzisiejsza triumfatorka zajmowała po pierwszej serii 2. pozycję. Najlepsza skoczkini z serii próbnej poszybowała 91 metrów, co nie przekreślało jej szans na ostateczną wygraną. Na prowadzeniu znajdowała się jej rodaczka, która również wylądowała na 91. metrze. W drugiej rundzie karty się odwróciły. Co prawda Bogataj znów skoczyła 91 metrów, lecz skacząca przed nią Kriznar uzyskała 92, 5 metra. Tym samym pokonała swoją rodaczkę o 8,7 pkt. Łączny wynik dzisiejszej zwyciężczyni wyniósł natomiast 238,7 pkt.

Podium uzupełniła kolejna zawodniczka ze Słowenii. Na 3. miejscu sklasyfikowana została Jerneja Brecl (80 i 85 m). Tuż za nią zmagania zakończyła Katra Komar (80 i 84 m).

Wśród Polek, punkty zdobyła Kinga Rajda, która po raz kolejny zakończyła zmagania w czołowej dziesiątce (8. miejsce). Joanna Szwab zdołała dolecieć do 17. miejsca, choć po pierwszej serii zajmowała 26. lokatę. Punktowały także Nicole Konderla (21. miejsce) i Anna Twardosz (25. miejsce).

Zobacz: Pełne wyniki konkursu

Bez punktów zmagania zawodniczek zakończyły Wiktoria Przybyła (38. miejsce) i Wiktoria Polanowska (41. miejsce). Ostatnia z Polek, Marcelina Bełtowska, nie przystąpiła do rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej przoduje Słowenka – Spela Rogelj. W jej dorobku znajduje się 260 punktów. Kinga Rajda zajmuje 10. pozycję.

Zobacz: Klasyfikacja generalna FIS Cup kobiet