FIS Cup Oberwiesenthal: Jaka Hvala, Tim Fuchs i Danił Sadriejew zwycięzcami konkursów

Adam Niżnik

Danił Sadriejew i ex aquo Tim Fuchs oraz Jaka Hvala wygrali konkursy FIS Cup w Oberwiesenthal. Na skoczni Fichtelberg, gdzie na przełomie lutego i marca odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów, zapunktowało 5 Polaków. 

16-letni Sadriejew wygrał sobotnie zmagania z przewagą 8,6 pkt nad Maximilianem Steinerem. Trzeci był Stefan Rainer. W czołowej dziesiątce uplasował się Adam Niżnik, który był jedynym z Polaków w czołówce. Kacper Juroszek zajął 15. miejsce, Mateusz Gruszka był 21., a Szymon Jojko 28. Poza drugą serią znaleźli się Tomasz Pilch (34.), Wiktor Pękala (40.), Stanisław Ciszek (58.) i Kacper Stosel, który został zdyskwalifikowany.

W niedzielnym konkursie najlepiej poradzili sobie Jaka Hvala i Tim Fuchs. Na podium zmagania zakończył również Maximilian Steiner. Ponownie w czołówce był Adam Niżnik, który po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce. Ostatecznie Polak uplasował się na 14. lokacie. W drugiej serii znaleźli się także Szymon Jojko, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch, którzy w końcowych wynikach zajęli kolejno 13., 19. i 27. miejsce.

Następne zawody FIS Cup odbędą się w Zakopanem 17 i 18 stycznia 2020 roku.

na zdjęciu Adam Niżnik || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl