FIS Cup Oberwiesenthal: Kinga Rajda triumfuje!

kinga rajda

Kina Rajda wygrała niedzielne zawody z cyklu FIS Cup rozgrywane w niemieckim Oberwiesenthal. Nieźle zaprezentowały się pozostałe Polki.

Rajda prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała 97 metrów, co dało jej notę wynoszącą 113,3 pkt. W finale wylądowała 2 metry dalej i zwyciężyła z łączną notą 231,7 pkt. Ponad 15 oczek mniej zgromadziła druga na podium, Czeszka Klara Ulrichoova (92 m; 93 m). Czołową trójkę uzupełniła Niemka – Selina Freitag (92 m; 92 m).

Z dobrej strony pokazały się pozostałe polskie zawodniczki. Do pierwszej dziesiątki wskoczyła Joanna Szwab (88 m; 84 m) i Anna Twardosz (88 m; 77,5 m), które zajęły odpowiednio 6. i 10. miejsce.

Punkty zdobyła też Wiktoria Przybyła, która po skokach na 80 i 68 metrów zdołała wywalczyć 29. pozycje. Awansu do serii finałowej nie zdołała wywalczyć tylko jedna Polka, którą okazała się Nicole Konderla. 18-latka zajęła 32. lokatę.

Dzisiejsze zwycięstwo jest dla Kingi Rajdy prezentem urodzinowym. Polka kończy dziś 19 lat!