FIS Cup Oberwiesenthal: Rajda na podium, Szwab i Twardosz w TOP10

Kinga Rajda zajęła 3. miejsce w konkursie FIS Cup pań w niemieckim Oberwiesenthal. W zawodach zwyciężyła reprezentantka gospodarzy – Selina Freitag. 2. miejsce przypadło Czeszce Klarze Ulrichovej.

Kinga Rajda prowadziła na półmetku zmagań. W pierwszej serii skoczyła na 96. metr i wyprzedzała Selinę Freitag oraz Klarę Ulrichovą. W finałowej próbie Polka uzyskała odległość 8,5 metra krótszą, przez co zanotowała spadek w klasyfikacji konkursowej o 2 lokaty. W konkursie triumfowała Selina Freitag przed Klarą Ulrichovą.

W czołowej dziesiątce zmagania zakończyły Joanna Szwab (6. miejsce) oraz Anna Twardosz (7. miejsce). Punkty zdobyła również Wiktoria przybyła – 29. lokata. Na 34. pozycji uplasowała się Nicole Konderla.

Trzecioligowe zmagania FIS Cup w Oberwiesenthal są w tym roku wyjątkowo mocno obsadzone. W marcu odbędą się tutaj Mistrzostwa Świata Juniorów. W związku z tym, do Niemiec przybyły wszystkie najsilniejsze juniorki oraz juniorzy.