FIS Cup Rastbuehl: Lackner i Wang zwycięzcami, Cecon na podium

Thomas Lackner i Lingyao Wang wygrali konkursy FIS Cup rozgrywane w sobotę na skoczni w niemieckim Rastbuehl. Po raz pierwszy od trzech lat na podium zawodów tej rangi stanął Włoch  Federico Cecon. Na obiekcie o rozmiarze 78 metrów punkty zdobyło pięciu Polaków.

W konkursie mężczyzn najlepszy był Austriak Thomas Lackner. Na podium uplasowali się również Federico Cecon i Stefan Rainer. Kolejne miejsca zajęli Niemcy – Justin Nietzel, Tom Gerisch oraz Fabian Seidl. Poza czołówką konkurs zakończyli Polacy. Najlepszym Biało-Czerwonym był Szymon Jojko, który zajął 17. miejsce. Na pozycjach 26-29 w tabeli wyników znaleźli się pozostali punktujący Polacy – Jarosław Krzak, Arkadiusz Jojko, Jan Habdas i Kacper Stosel. Na pierwszej serii zawody zakończyli Mateusz Gruszka (43. miejsce), Karol Niemczyk (56. miejsce) oraz Krzysztof Kieta (78. miejsce).

W Rastbuehl odbył się także konkurs FIS Cup kobiet. W zmaganiach pań zwyciężyła reprezentantka Chin Lingyao Wang. Na podium konkurs zakończyły również Stepanka Ptackova z Czech oraz Lara Logar ze Słowenii. Polki nie startowały.

Kolejne zawody FIS Cup odbędą się w niedzielę. Na godzinę 8.30 zaplanowano początek rywalizacji pań, a trzy godziny później panów.

Federico Cecon || fot. Anna Nagel, SkiJumper.pl