FIS Cup Rastbuehl: Stefan Rainer i Liangyao Wang najlepsi

FIS Cup

W niedzielnych zmaganiach FIS Cup na Baptist-Kitzlinger-Schanze (HS-78) zwyciężyli Stefan Rainer i Liangyao Wang. Najlepszym z Polaków był Szymon Jojko, który uplasował się dopiero na 22. miejscu. 

W rywalizacji mężczyzn ponownie triumfował Austriak. Po sobotnim zwycięstwie Thomasa Lacknera triumfował jego rodak Stefan Rainer. Na podium stanęli również Niemcy – Felix Hoffmann i Justin Nietzel. Tuż za podium znaleźli się Lackner, Federico Cecon oraz Timon-Pascal Kahofer. Tylko dwóch Polaków zakwalifikowało się do drugiej serii. Szymon Jojko zakończył zawody na 22. miejscu, a Jarosław Krzak był 26.

Pozostali Polacy spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie zdobyli punktów do klasyfikacji generalnej FIS Cup. Kacper Stosel zajął 32. miejsce, Jan Habdas 36., Arkadiusz Jojko 37., Mateusz Gruszka 41., a Karol Niemczyk 44. W zawodach miał rywalizować również Krzysztof Kieta, ale został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy sprzęt.

W konkursie FIS Cup pań ponownie triumfowała reprezentantka Chin Liangyao Wang. Na podium 17-latce towarzyszyły Lara Logar ze Słowenii oraz Elisabeth Raudaschl z Austrii. W czołówce tabeli wyników znalazły się także Sophie Kothbauer, Stepanka Ptackova i Katharina Ellmauer. Polki nie startowały.