FIS Cup w Szczyrku: Vetrih wygrywa. Twardosz i Karpiel w czołówce.

Nika Vetrih wygrała środowy konkurs FIS Cup w Szczyrku. Najwyżej z Polek sklasyfikowano Annę Twardosz.

Nika Vetrih wygrała środowy konkurs FIS Cup w Szczyrku. Najwyżej z Polek sklasyfikowano Annę Twardosz.

Liderką na półmetku zawodów była Karolina Indrackova, która w pierwszym skoku uzyskała 100 metrów z notą 126,3 pkt. 5,2 pkt za nią plasowała się zajmująca 2. pozycję – Klara Ulrichova (95 m). Najlepsza z Polek, Anna Twardosz (92 m), zajmowała 5. lokatę.

W drugiej rundzie bardzo dobrze zaprezentowała się Nika Vetrih. Słowenka skakała po 96 i 101,5 metra, co dało jej zwycięstwo z notą 232,9 pkt. 0,2 pkt mniej zgromadziła Klara Ulrichova (96,5 m), którą sklasyfikowano na 3. lokacie. Czołową trójkę uzupełniła Jerneja Repinc Zupancic (93,5 m; 94,5 m). Miano najlepszej Polki zachowała Twarodsz, która po skoku na 94 metr zajęła 5. miejsce ze stratą 7,9 pkt. Tuż za nią sklasyfikowano Kamilę Karpiel (97,5 m; 92,5 m), która przy pierwszym skoku mała problemy przy lądowaniu. Miejsca w czołowej dziesiątce zajęły ponadto: Karolina Indrackova, Nika Prevc, Agnes Reisch. Katharina Ellmauer oraz 9. Nicole Konderla.

Na starcie pojawiły się też Kinga Rajda, Joanna Szwab, Wiktoria Przybyła, Magdalena Pałasz, Natalia Słowik, Paulina Cieślar i Marcelina Beltowska. W zmaganiach wzięło udział 30 zawodniczek.