FIS przedstawił wstępne kalendarze. Kiedy odbędzie się LGP w Wiśle?

FIS Cup

FIS zaprezentował proponowane terminarze zawodów na lato 2020 oraz zimę 2020/2021. Tak jak przewidywano, pandemia koronawirusa wpłynęła na zmiany w kalendarzu. Wstępne daty zostały opublikowane po piątkowej wideokonferencji działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. 

Letni Puchar Kontynentalny został zaplanowany na 14-15 sierpnia we Frensztacie. Od 12 do 13 września zawodnicy mają rywalizować w Wiśle, a cykl kończyć będą konkursy w Stams i Klingenthal. W ramach LPK ma odbyć się 12 konkursów. Na zmagania w FIS Cupie na razie ma składać się 5 rywalizacji – w Rasnovie, Pjongczangu i Villach. 

Na tę chwilę dla kobiet przygotowano jedynie zawody w Stams, które mają odbywać się od 19 do 20 września. FIS Cup ma składać się z 5 konkursów – w Rasnovie i Villach.

Wstępny kalendarz LPK i FIS Cup

Tym razem LGP rozpocznie się na początku sierpnia i nie odbędzie się w Polsce, a w Courchevel. Z kolei konkursy w Wiśle zostaną rozegrane 22 i 23 sierpnia. Z kalendarza usunięto zmagania w czeskim Libercu, natomiast finał ma odbyć się w Klingenthal.

Wstępny kalendarz LGP

Jeżeli chodzi o Puchar Świata, inauguracja ponownie odbędzie się w Wiśle. Konkursy zapowiedziano na 21 i 22 listopada.  Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy, które nie mogły odbyć się w marcu z powodu pandemii koronawirusa, odbędą się w dniach 11-13 grudnia. Sezon zakończy się w Planicy od 26 do 28 marca.

Wstępny kalendarz Pucharu Świata

Pierwsze zawody w Pucharze Świata kobiet odbędą się w Lillehammer na początku grudnia, natomiast finałowe konkursy – RAW AIR Tour w Norwegii i Blue Bird Tour w Rosji – będą miały miejsce w marcu.
Wszystkie daty mogą ulec zmianie oraz muszą zostać potwierdzone podczas posiedzenia komisji ds. skoków narciarskich, które zaplanowano na 18 maja.