Florian Liegl znalazł nową posadę w Austriackim Związku Narciarskim

Florian Liegl, który jeszcze w sezonie 2018/19 był zastępcą trenera głównego Austriaków – Andreasa Feldera, nie przedłużył swojej umowy. Były skoczek narciarski znalazł jednak nową funkcję w Austriackim Związku Narciarskim.

Florian Liegl zostanie szefem bazy w Innsbrucku. – To stawia Innsbruck w podobnym położeniu jak w Salzburgu, co było dla mnie bardzo ważne – wyjaśnia dyrektor skoków i kombinacji norweskiej w Austriackim Związku Narciarskim – Mario Stecher.

Zobacz również: Mario Stecher podsumował sezon Austriaków

Za skocznie w Salzburgu odpowiedzialny jest Alexander Diess, były austriacki skoczek. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie obiektami. Odpowiada również za zawodników austriackich kadr, którzy przebywają w Salzburgu między konkursami, podczas obozów treningowych. Podobne funkcje będzie miał zatem Florian Liegl w Innsbrucku.

W sztabie szkoleniowym kadry narodowej Austrii znaleziono nowych asystentów Andreasa Feldera. Zostali nimi Harald Diess – były skoczek, trener. W 2015 roku nadzorował między innymi zawodników trzeciej grupy szkoleniowej w austriackiej kadrze. Drugim asystentem został Robert Treitinger, który w przeszłości był trenerem austriackich kombinatorów norweskich, a od 2014 do 2018 roku pełnił funkcję asystenta w reprezentacji Francji w skokach narciarskich.

źródło: laola1.at, informacja własna