Forum Nordicum. Kamil Stoch Królem Nart!

Fenomenalny skok

Kamil Stoch otrzymał kolejne wyróżnienie! Jak poinformował na Instagramie, dziennikarze zrzeszeni w Forum Nordicum przyznali mu tytuł Króla Nart!

Forum Nordicum to organizacja, której członkami są dziennikarze specjalizujący się w narciarstwie klasycznym oraz biathlonie. Od niespełna 40 lat spotykają się oni w miejscowościach, które są arenami zmagań najlepszych sportowców zimowych. W 2015 roku Forum Nordicum zawitało do Szklarskiej Poręby. Stowarzyszenie cieszy się poważaniem – w spotkaniach uczestniczą medaliści olimpijscy oraz najważniejsze osoby związane z FIS – m.in. Walter Hofer.

Orzeł z Zębu Królem Nart!

Tegoroczny zjazd odbył się w Seefeld – arenie zmagań Mistrzostw Świata w 2019 roku. Obecni na nim dziennikarze przyznali Kamilowi Stochowi tytuł Króla Nart! Jest to wyróżnienie przyznawane najlepszym narciarzom i biathlonistom minionego sezonu. Obok Polaka, nagrodę otrzymał również Dario Cologna – szwajcarski biegacz, który zdobył w PyeongChang olimpijskie złoto. Jest to drugi tego typu tytuł w karierze Kamila. Poprzedni otrzymał w 2014 roku. 

Kamila Stocha zobaczymy ponownie na skoczni za 24 dni! Odbędą się wówczas pierwsze zawody w sezonie 2018/2019. Od 16 do 18 listopada, czołowych skoczków narciarskich gościć będzie Wisła.