Freitag ponownie najlepszy! Upadek Macieja Kota

Richard Freitag, Oslo 2018

Wietrzna karuzela nie pozwoliła na rozegranie drugiej serii konkursu indywidualnego w niemieckim Titisee-Neustadt. Podmuchy najmniej przeszkadzały Richardowi Freitagowi, który pewnie wygrał dzisiejsze zawody. Podium uzupełnili Andreas Wellinger oraz Daniel Andre Tadne.

Po kilku zebraniach jury, początek dzisiejszej rywalizacji przesunięto na 17:00. Jednocześnie, zrezygnowano z rozegrania serii finałowej. Wirujący wiatr zmusił organizatorów dzisiejszego konkursu do “tańca z belkami”. Platforma startowa wędrowała od 8. do 12. Podmuchy osiągały nawet 8 m/s. Dla zawodników, niebezpieczne były również powiewy boczne. Problematyczne okazały się także gęste opady atmosferyczne.

W niedzielnych zawodach triumfował Niemiec Richard Freitag. 2,4 punkta za nim uplasował się Andreas Wellinger. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Andre Tande. W konkursie punktowało 5 Polaków. Niegroźny upadek zaliczył Maciej Kot. Najprawdopodobniej, spowodowały go nierówności na zeskoku. Podopieczni Stefana Horngachera zaprezentowali się następująco:

• Jakub Wolny – 30. lokata
  • Stefan Hula – 13. lokata
  • Maciej Kot – 32. lokata
  • Dawid Kubacki – 11. lokata
  • Piotr Żyła – 19. lokata
  • Kamil Stoch – 6. lokata

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Kolejny przystanek Pucharu Świata to Szwajcaria. W sobotę o godzinie 16:00, na skoczni w Engelbergu, skoczkowie przystąpią do rywalizacji indywidualnej. Czy Polacy poprawią lokaty zajmowane w klasyfikacji generalnej? Przekonamy się już w najbliższy weekend!