Freitag i Purker liderkami Pucharu Kontynentalnego

Freitag - Purker

Po dwóch konkursach w norweskim Notodden, Selina Freitag i Claudia Purker prowadzą w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pań. Czołową trójkę zamyka Elisabeth Raudaschl.

Piątkowy konkurs należał do siostry Richarda Freitaga – Seliny Freitag. Niemka utrzymała wysoką formę i sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Notodden zakończyła na czwartej lokacie. Zwyciężyła Claudia Purker z Austrii. Na podium znalazły się także Anna Shypneva i Agnes Reisch. Czołową szóstkę zamknęły Selina Freitag, Elisabeth Raudaschl i Karoline Roestad.

Zobacz pełne wyniki sobotniej rywalizacji

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pań, na pierwszym miejscu znajdują się ex aequo Selina Freitag i Claudia Purker (150 pkt punktów). Czołową trójkę zamyka Elisabeth Raudaschl (125 punktów). Kolejne lokaty zajmują Guylim Park (92 punkty) z Korei Południowej, Anna Shypneva (80 punktów) oraz reprezentantka Finlandii – Jenny Rautionaho (76 punktów). 30., czyli ostatnie miejsce, zajmuje Esmeralda Gobozova z Gruzji. 

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego kobiet

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego pań odbędą się za ponad miesiąc – 19 i 20 stycznia na skoczni normalnej (HS 102) w Planicy. 

fot. Ailura / fis-ski.com