Freitag zwycięża w Niżnym Tagile. Komplet Polaków w serii finałowej

Richard Freitag, Oslo 2018

Richard Freitag triumfował w dzisiejszym konkursie indywidualnym w Niżnym Tagile. Podium uzupełnili Daniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła – zajął 10. lokatę. W konkursie punktował komplet, czyli sześciu Biało-Czerwonych.

Pierwszą serię rozpoczęto z 5. platformy startowej. Wiatr sprzyjał zawodnikom, często przekraczał 1 m/s pod narty. Warunki były umiarkowanie sprawiedliwe, wielu z nich posiadało bonifikatę punktową za podmuchy w plecy. Po pierwszych 50 skokach, liderem był Karl Geiger. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – plasował się na 9. lokacie.

Podczas dzisiejszych zawodów, skoczkowie dwukrotnie śrubowali rekord skoczni. W pierwszej serii Daniel Andre Tande lądował na 141. metrze. Kilkadziesiąt minut później, Johann Andre Forfang skoczył pół metra dalej. Ostatecznie, w dzisiejszym konkursie indywidualnym triumfował Richard Freitag, przed Danielem Andre Tande oraz Johannem Andre Forfangiem. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła, zajął 10. pozycję. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zaprezentowali się następująco:

• Dawid Kubacki – 11. miejsce
  • Kamil Stoch – 15. miejsce
  • Maciej Kot – 20. miejsce
  • Stefan Hula – 27. miejsce
  • Jakub Wolny – 30. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Nowym liderem Pucharu Świata został Richard Freitag. Kolejne miejsca zajmują Daniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch– zajmuje 8. pozycję. Czołową “10” zamykają Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.

Ciąg dalszy narciarskich emocji już jutro. Już o 16:00 kolejny konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Czy znowu obserwować będziemy zmianę lidera Pucharu Świata?