Kenneth Gangnes: “Maksymalna forma powinna przyjść w lutym”

Gangnes

Kenneth Gagnes przygotowuje się do powrotu na skocznie. Postanowił jednak nie zdradzać szczegółów dotyczących terminu i miejsca. – Jeszcze nie ustaliłem daty, ale stanie się to wkrótce – powiedział Kenneth Gangnes, który od 2010 roku miał już cztery urazy.

Kenneth Gangnes, w rozmowie z portalem vg.no, przyznał, że wróci na skocznię, kiedy będzie w idealnym stanie. Zdradził jedynie, że pierwsze skoki odda na jednej ze skoczni w Lillehammer. Z powodu kontuzji, Norweg stracił szansę na walkę o medale na największych imprezach: Mistrzostwach Świata w Lahti (2017), Mistrzostwach Świata w Lotach w Oberstdorfie (2018) oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang (2018). Gangnes ostatnie medale zdobył w Bad Mittendorf (2016). Sięgnął wówczas po drużynowe złoto. Indywidualnie zdobył srebrny medal.

Brak możliwości rywalizacji w Pucharze Świata i największych imprezach, pozbawił Norwega dochodów, które uzyskiwał, będąc czynnym sportowcem. Wobec tego, w okresie rehabilitacji, Kenneth Gangnes pracował w sklepie sportowym SPORT1 w Lillehammer.

Norweg przyznaje, że jego priorytetem są Mistrzostwa Świata w Seefeld i zależy my na osiągnięciu dobrej dyspozycji do lutego 2019 roku. Postawę zawodnika ocenił norweski szkoleniowec, Alexander Stoeckl. W rozmowie z vg.no, stwierdził, że Gangnes jest skoczkiem wyjątkowym. – Kenneth sam musiał ocenić swoje możliwości. Miał możliwość wysłuchania ekspertów. Poza tym, ciągle otrzymywał wsparcie ode mnie. Nigdy nie słyszałem o zawodniku, który kontynuuje karierę po czterech operacjach. To robi wrażenie.

źródło: www.vg.no
fot.: www.alchetron.com