Geiger i długo nikt. Problemy Niemców przed Turniejem Czterech Skoczni

Predazzo

Drużyna niemiecka pod wodzą nowego trenera nie odnotowuje póki co większych osiągnięć. Jedynie Karl Geiger zajmuje miejsca w pierwszej ”10”. Reszta zawodników ma dużo do zrobienia przed rozpoczynającym się za niespełna dwa tygodnie Turniejem Czterech Skoczni.

Podczas ostatnich zawodów, rozgrywających się w Niemczech, skoczkowie pod wodzą Stefana Horngachera drużynowo zajęli odległe (jak na nich), 6. miejsce. Tę samą lokatę zajmują w Pucharze Narodów. Dzień później, w niedzielnym konkursie indywidualnym, najlepszy z Niemców – Karl Geiger – spisał się bardzo dobrze, zajmując 5. miejsce. – Jestem na naprawdę dobrym poziomie i jestem bardzo zadowolony – powiedział po zmaganiach. Horngacher widzi większy potencjał u swojego zawodnika. – On idzie świetną drogą. Bardzo dobre skoki pojawią się u niego ponownie.

Markus Eisenbichler początku sezonu nie może uznać za udany – punktował dwa razy. Najlepszy występ zaliczył właśnie w Klingenthal. Po pierwszej serii zajmował 28. lokatę, ale skok na 132. metr pozwolił mu awansować na 15. miejsce. – Na razie czuję się dobrze, stabilnie. Nie byłbym tak daleko w klasyfikacji, gdybym skakał na swoim poziomie – powiedział Niemiec, który w lutym zdobył trzy złote medale podczas Mistrzostw Świata.

Punkty podczas zawodów przed własną publicznością zebrali także Moritz Baer (25), Stephan Leyhe (17) Pius Paschke (19) oraz Constantin Schmid (26). Jedynie Richard Freitag, po skoku na 117 metrów zakończył zmagania po pierwszej serii.

Trener niemieckiej drużyny Stefan Horngaher, pomimo dość słabych rezultatów swoich zawodników, nie odczuwa zdenerwowania. – Nie odczuwam dużego stresu, po prostu tak to działa – wyznał w wywiadzie. Jego dwie największe nadzieje to Karl Geiger, którzy może zachować lub poprawić swoją formę przed Turniejem Czterech Skoczni oraz Markus Eisenbichler, który ma ogromny potencjał. – Z nim wszystko jest możliwe. Jeśli Markus nadal będzie tak działał, widzę wielki promyk nadziei, że wróci do wysokiej formy jeszcze przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni – powiedział, nawiązując do ostatnich występów 28-latka.

Stefan Horngacher liczy na dobry występ niemieckiej drużyny podczas prestiżowego turnieju, szczególnie w wykonaniu Geigera i Eisenbichlera – Mamy nadzieję, że posiadamy dwóch zawodników, którzy potrafią skakać na wysokim poziomie. – Ostatni sprawdzian za tydzień w szwajcarskim Engelbergu.

na zdjęciu: Karl Geiger || Anna Nagel, www.skijumper.pl