Gorazd Bertoncelj przedstawił plan na najbliższy sezon

Gorazd Bertoncelj

“Otwieramy nowy rozdział w słoweńskich skokach narciarskich. Minione sezony to niezwykle udany okres, w którym nasze skoki były na szczycie. Dziedzictwo Gorana Janusa jest bogate” – skomentował Gorazd Bertoncelj.

Na ostatniej konferencji prasowej Słoweńskiej Federacji Narciarskiej, Gorazd Bertoncelj przedstawił plan na najbliższy sezon. Nowy trener przyznał, że pod wodzą Gorana Janusa, slowenskie skoki weszly na niezwykle wysoki poziom. Zauważył, że dzięki niemu, dyscyplina stała się w Słowenii jeszcze bardziej profesjonalna i popularna.

“Oczekiwania są wysokie. Dlatego podjąłem wyzwanie pracy głównego szkoleniowca. Dziękuję kierownictwu federacji za okazane zaufanie” – dodał Gorazd Bertoncelj. Pierwszym wyzwaniem nowego trenera jest dobór współpracowników. “Od sztabu szkoleniowego będę wymagał maksimum ciężkiej pracy, innowacji, determinacji, wytrwałości i zaufania”.

Podsumowując wypowiedź, Gorazd Bertoncelj przyznał, że chce na nowo zmotywować zawodników i pokazać im, że sukces sportowy jest efektem ciężkiej pracy. Trener wraz z federacją, już na początku maja, przedstawią pierwszych współpracowników i kadry.

fot. sloski.si