Gorazd Bertoncelj: “Stworzyli solidny fundament, na którym mogą budować formę”

gorazd bertoncelj

Słoweńska kadra narodowa oddała w zeszłym tygodniu swoje pierwsze skoki. Ziga Jelar, Anze Lanisek, Domen Prevc i Timi Zajc rozpoczęli treningi na 60-metrowej skoczni w Žire, a następnie przenieśli się na 80-metrowy obiekt w Planicy. Jak na razie, wśród zawodników zabrakło Petera Prevca i Tilena Bartola. 

Gorazd Bertoncelj – trener Słoweńców – jest bardzo zadowolony z formy trzech podopiecznych. – Lanisek, Jelar i Zajc pozytywnie mnie zaskoczyli. Skakali bardzo dobrze, jak na ten okres – wyjaśnił, dodając, że mniejsze obiekty są zwykle na początku problematyczne dla zawodników.
 
– Na ten moment, pokazują naprawdę fajne skoki i nie mają problemów. Początek treningów był dobry, więc mogą już spokojnie kontynuować przygotowania. Stworzyli solidny fundament, na którym mogą teraz budować formę – dodał szkoleniowiec. 

Gorazd Bertoncelj nie może powiedzieć tego samego o braciach Prevc. Domen nie radzi sobie na razie najlepiej, a Peter wciąż czeka na pierwsze skoki – podobnie jak biorący przerwę po rekonwalescencji Tilen Bartol. Starszy z braci ma powrócić na skocznie w najbliższych dniach, rozpoczynając trening na obiekcie w Žire i Planicy, a następnie dołączy do reszty zawodników w Kranju. Słoweńcy przeniosą się na dużą skocznie na początku lipca, natomiast wcześniej planują obóz w Austrii – w Villach lub Ramsau. – Oczywiście wybierzemy się tam tylko, gdy sytuacja na to pozwoli – podsumował Bertoncelj. 

Zobacz też: Andreas Widhoelzl: “To najpiękniejsze i największe zadanie w mojej karierze”

Źródło: delo.si