Gregor Schlierenzauer kontynuuje karierę

Mimo słabego poprzedniego sezonu Gregor Schlierenzauer nie zdecydował się na odwieszenie nart na „kołek”. W powrocie do formy ma mu pomóc były szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Werner Schuster, który został również jego nowym menadżerem.

W Pucharze Świata zadebiutował 12 marca 2006 w Oslo. Ma na koncie medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, dwa zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, dwie Kryształowe Kule i najwięcej (aż 53) zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. Gregor Schlierenzauer jest bez wątpienia jednym z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny.

Niedawno, ku uciesze kibiców na całym świecie, poinformował, że nie zamierza kończyć kariery. W powrocie do formy pomoże mu legendarny szkoleniowiec Werner Schuster, który w latach 2008-2019 trenował reprezentację Niemiec. Panowie poznali się w jednej z najlepszych w Europie szkół dla skoczków narciarskich-Skigymnasium w austriackim Stams. To właśnie tam Schlierenzauer stawiał swoje pierwsze, narciarskie kroki. Skoczek zdecydował się na jeszcze jedną, istotną zmianę. Postanowił zakończyć współpracę z dotychczasowym menadżerem Hubertem Neuperem pierwszym zdobywcą Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Mam 29 lat, jestem w optymalnym wieku do uprawiania sportu wyczynowego. Nic nie przyjdzie z dnia na dzień. Moim celem jest uzyskanie stabilizacji i zajmowanie miejsc w TOP 10. W sporcie jednak przede wszystkim chodzi o miejsca na podium, dlatego chciałbym jeszcze kiedyś wygrać jakiś konkurs. Gdybym w to nie wierzył, nie podjąłbym się dalszego skakania – powiedział skoczek w wywiadzie dla Kronen Zeitung.