Harald Rodlauer nowym trenerem austriackich kobiet

Fot. YouTube, FIS | Harald Rodlauer

Jak poinformował dyrektor Austriackiego Związku Narciarskiego – Mario Steher – Harald Rodlauer powraca na stanowisko szkoleniowca austriackich skoczkiń. Zastąpi on dotychczasowego trenera, Andreasa Feldera.

Na początku kwietnia dowiedzieliśmy się o rezygnacji Heinza Kuttina z trenowania mężczyzn. W jego miejsce wybrano byłego szkoleniowca austriackich kobiet – Andreasa Feldera. Dziś Austriacki Związek Narciarski ogłosił, że zastąpi go dawny trener pań, Harald Roudlauer. Pełnił on już tę funkcję w latach 2011-2014.

– To interesujące i ciekawe zadanie. Poziom skoków narciarskich kobiet uległ w ostatnich latach dużej poprawie, a Puchar Świata pań będzie rozwijany w przyszłości dzięki dodatkowym, atrakcyjnym wydarzeniom. Nie mamy wielu zawodniczek, ale nasza drużyna ma bardzo dobrych sportowców, z którymi chcemy się rozwijać i iść dalej – powiedział Rodlauer.

Harald urodził się w 1966 roku. Jako zawodnik nie brał udziału w żadnych mistrzostwach, ani igrzyskach. W wieku 32 lat postanowił zakończyć karierę i zajął się trenowaniem. Szkolił włoskich kombinatorów norweskich oraz kobiecą kadrę w skokach narciarskich.

Fot. YouTube, FIS