Harrachov wycofał kandydaturę organizacji MŚwL w 2024 roku

Harrachov - mamut

Czeski Związek Narciarski poinformował Międzynarodową Federację Narciarską, że wycofuje kandydaturę Harrachova, dotyczącą organizacji Mistrzostw Świata w Lotach w 2024 roku. Nie ma innych chętnych, którzy zgłosili wniosek o przewodzenie wydarzeniu.

Jak informuje prezes Czeskiego Związku Narciarskiego Lukáš Heřmanský, powodem wycofania kandydatury jest nieuregulowania kwestii własności terenu, na którym znajduje się skocznia. 

Jeśli uda nam się rozwiązać kwestie własnościowe, chcemy ponownie złożyć wniosek wiosną – powiedział Heřmanský. – W ostatnich miesiącach odbyło się wiele spotkań, na przykład z premierem Andrejem Babišem, gubernatorem regionu libereckiego, Martinem Půtą i burmistrz Harrachova Evą Zbrojovą. Miałem wrażenie, że rekonstrukcja skoczni jest ważna dla wszystkich uczestników spotkania. Niestety, problemy majątkowe w kompleksie są naprawdę trudne i ich rozwiązanie zajmuje więcej czasu. Na pewno jednak będziemy nadal ratować Harrachov – dodał.

Zobacz też: Harrachov – „W tym sezonie chcemy oddać do użytku mniejsze skocznie”

Czesi byli jedynymi chętnymi do organizacji wydarzenia. Jak na razie, nikt nie wyraził chęci bycia gospodarzem MŚwL 2024.