Heinz Kuttin rezygnuje z posady trenera Austrii

Austriacy, konkurs drużynowy Oslo 2018

Trener kadry Austrii od 2014 roku. Współpracował z reprezentacją Polski, pod jego okiem skakał m.in. Kamil Stoch i Adam Małysz. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Innsbrucku podano informacje o odejściu austriackiego szkoleniowca. Heinz Kuttin zrezygnował ze swojej posady. 

Zniżka formy austriackich zawodników oraz związana z tym krytyka, która dotknęła Kuttina i jego rodzinę – to powody odejścia austriackiego szkoleniowca. Jego podopieczni nie odnieśli w tym sezonie żadnego zwycięstwa w Pucharze Świata. Nie najlepiej zaprezentowali się również podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Heinz Kuttin to pięciokrotny złoty medalista mistrzostw świata juniorów. Na podium stawał także podczas igrzysk olimpijskich. Zdobył brąz i srebro drużynowo oraz zajął trzecie miejsce indywidualnie na skoczni normalnej. Dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata. Od 2003 roku był trenerem II reprezentacji Polski, współpracując m.in. z Kamilem Stochem. Rok później otrzymał stanowisko pierwszego trenera, w miejsce Apoloniusza Tajnera. Jednym z sukcesów Kuttina było doprowadzenie Adama Małysza do triumfu w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix.

Jak poinformował dyrektor sportowy Austriackiej Federacji Narciarskiej – Mario Stecher – poszukiwania osoby na miejsce Kuttina rozpoczną się na rodzimym “podwórku”. Nazwisko nowego trenera poznamy już za kilka tygodni.