HISTORYCZNY MEDAL POLAKÓW NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH!

Osiem dalekich skoków pozwoliło reprezentacji Polski na zdobycie pierwszego w historii medalu w rywalizacji drużynowej! Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, kwartet Kot, Hula, Kubacki, Stoch sięgnął po brązowy krążek. Tytuł Mistrzów Olimpijskich wywalczyli Norwegowie, natomiast reprezentacja Niemiec stanęła na drugim stopniu podium.

Po poniedziałkowej serii próbnej, potwierdziły się przewidywania kibiców i dziennikarzy, że o olimpijskie medale powalczą jedynie trzy reprezentacje: Norwegia, Niemcy oraz Polska. Zwyciężył w niej Robert Johansson. Wirtualne podium prezentowało się następująco:

  1. Norwegia
  2. Niemcy
  3. Polska

W przeprowadzeniu dzisiejszej rywalizacji nie przeszkadzał wiatr. Zawodnikom towarzyszyły lekkie podmuchy w plecy. Po pierwszej serii, stawce przewodzili podopieczni Alexandra Stoeckla w składzie: Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang Robert Johansson. Za ich plecami znaleźli się Niemcy, ze świeżo upieczonym Mistrzem Olimpijskim ze skoczni normalnej, Andreasem Wellingerem. Podopieczni Stefana Horngachera zajmowali trzecią lokatę.

Kwartet w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki Kamil Stoch sięgnął po pierwszy w historii występów na ZIO medal w rywalizacji drużynowej. Skoki Biało-Czerwonych pozwoliły na zdobycie brązowego medalu. Jest to dziewiąty krążek wywalczony przez polskich skoczków podczas występów na Olimpiadzie! Tytuł mistrzowski zdobyli Norwegowie. Za ich plecami znalazła się reprezentacja Niemiec.

Miejsca pozostałych reprezentacji:

  • Austria – 4. miejsce
  • Słowenia – 5. miejsce
  • Japonia – 6. miejsce
  • Olimpijczycy z Rosji – 7. miejsce
  • Finlandia – 8. miejsce

GRATULUJEMY BIAŁO-CZERWONYM zdobycia historycznego medalu!