Honorowe powitanie niemieckich medalistów

Stephan Leyhe

Niemieckie kluby z honorami witają bohaterów minionej zimy. Powitalne uroczystości organizują SC Willingen Stephana Leyhe, a także SC Degenfeld, gdzie podziękowania zostaną skierowane w stronę Cariny Vogt i Anny Rupprecht.

18 kwietnia 2019 roku w niemieckiej miejscowości Schwalefeld odbędzie się powitanie Stephana Leyhe. Dla zawodnika SC Willingen poprzednia zima była zdecydowania najlepszą w karierze. Na inaugurację 40. sezonu PŚ zajął 2. miejsce, co było jego pierwszym podium w karierze. Do najważniejszych sukcesów zaliczy 3. miejsce w TCS, a także drużynowe złoto MŚ w Seefeld. W klasyfikacji generalnej Stephan Leyhe zajął najwyższe w karierze – 11. miejsce.

To nie pierwszy raz, gdy w taki sposób świętuje się sukcesy miejscowych sportowców. W podobnej sytuacji Leyhe znalazł się także rok temu, gdy nagradzano go za srebrny medal wywalczony z kolegami podczas IO w Pjongczang. Powitanie mistrza świata odbędzie się w sali festiwalowej, gdzie na swojego idola może czekać nawet 500 fanów. W wydarzeniu nie zabraknie także polityków, jak również ludzi biznesu, czy sportu.

Wcześniej, 5 kwietnia, zostanie zorganizowane spotkanie z Cariną Vogt i Anną Rupprecht. Do Kalte-Feld-Halle w Degenfeld zaproszono całą lokalną społeczność, która wraz z zawodniczkami, jak również członkami miejscowego klubu będzie mogła świętować niedawne sukcesy. Vogt to mistrzyni olimpijska z 2014, a także dwukrotna mistrzyni świata z 2015 i 2017 roku, która w Seefeld wygrała z koleżankami pierwszy drużynowy konkurs pań na MŚ. Rupprecht z kolei zapisała na swoim koncie największą liczbę punktów zgromadzoną w jednym sezonie PŚ. 209 punktów to o ponad 50 oczek więc niż dorobek 23-letniej skoczkini z sezonu 2016/2017.

źródło: www.gmuender-tagespost.de || www.weltcup-willingen.de
fot. Stephan Leyhe || Anna Nagel, www.skijumper.pl