Horngacher ogłosił skład kadry A na sezon 2017/2018

Stefan Horngacher, w porozumieniu z PZN, wybrał szczęśliwców, którzy zasilą skład kadry A w przyszłym sezonie. W drużynie znalazło się miejsce dla siedmiu zawodników.

Podstawę polskiej ekipy stanowić będą Mistrzowie Świata z Lahti: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Do złotej ekipy dołączy Stefan Hula (110 pkt. w sezonie 2016/2017) oraz Jakub Wolny, który występował ostatnio w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Sporą niespodzianką dla kibiców może okazać się powołanie Krzysztofa Miętusa. Jak podaje EuroSport, w kadrze A, znalazł się on na życzenie Stefana Horngachera, który widzi w nim spory potencjał.

Krzysztof Miętus, w minionym sezonie, nie punktował w zawodach PŚ oraz COC. W konkursach FIS CUP zdobył 155 punktów. W kadrze A zabraknie takich zawodników jak Jan Ziobro, czy Klemens Murańka, którzy punktowali w konkursach PŚ 2016/2017.

W przyszłym tygodniu, ogłoszony zostanie skład kadry B. Znajdzie się w nim ośmiu zawodników. Polskim zapleczem pokieruje Radek Židek, który w ostatnim sezonie pełnił funkcję asystenta Richarda Schalerta. Jego asystentem będzie Robert Mateja.