Lidiia Iakovleva zwyciężyła w Lillehammer. Polki poza konkursem

Lidiia Iakovleva triumfowała podczas drugiego konkursu Pucharu Świata kobiet w Lillehammer. Podium uzupełniły Maren Lundby oraz Ema Klinec.

Siedemnastoletnia Lidiia Iakovleva okazała się najlepszą zawodniczką drugiego konkursu w Lillehammer na skoczni normalnej (HS98). Za jej plecami znalazły się Maren Lundby oraz Ema Klinec. W czołowej szóstce uplasowały się również Katharina Althaus, Juliane Seyfarth i Daniela Iraschko-Stolz. Dobre skoki, gwarantujące miejsce w TOP10 oddały: Nika Kriznar, Yuka Seto, Silje Opseth oraz Eva Pinkelnig. Zwyciężczyni LGP 2018 – Sara Takanashi – została zdyskwalifikowana w pierwszej serii zawodów. 

Zobacz pełne wyniki rywalizacji Pań

W dzisiejszym konkursie zabrakło reprezentantek Polski. Odpadły one w kwalifikacjach – Kinga Rajda i Kamila Karpiel zostały zdyskwalifikowane, a Anna Twardosz zajęła 53. lokatę. To już druga dyskwalifikacja Rajdy w Lillehammer. 

To nie koniec dzisiejszej rywalizacji Pań. O 19:45 rozpoczną one trening na skoczni dużej (HS140), po którym przystąpią do kwalifikacji. Konkurs na większym obiekcie rozpocznie się jutro, o 12:45.