Insepkcja FIS w Val di Fiemme. Skocznia gotowa na konkursy PŚ

Val di Fiemme

Skocznie w Val di Fiemme po długim czasie ponownie będą gościć największe gwiazdy skoków narciarskich. Zawodnicy z całego świata już w styczniu będą rywalizować w północnych Włoszech. Inspekcja FIS przebiegła pozytywnie, a lokalni działacze nie mogą się doczekać tej wspaniałej atmosfery.

Przedstawiciele FIS pojawili się tydzień temu w Predazzo. Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer, przewodniczący Fiemme Ski World Cup – Bruno Felicetti oraz Cristina Bellante – sekretarz generalny, spotkali się we Włoszech, aby przyjrzeć się obiektom sportowym. W dniach 11-13 stycznia właśnie tam odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata. Inspektorzy, oprócz kwestii technicznych, omawiali również sprawy transmisji telewizyjnej zawodów.

Cieszymy się, że tu jesteśmy, dla nas to nowy początek. W ciągu następnych dziesięciu lat Predazzo może stać się centrum wszystkich najbardziej prestiżowych wydarzeń, w tym olimpiady, z Val di Fiemme powracającym do międzynarodowej czołówki jak w przeszłości, tym razem regularnie – powiedział Walter Hofer.

Włoski prestiż 

Wielcy sportowcy znowu powrócą w malownicze rejony północnych Włoch. To wyzwanie, ale jesteśmy już do tego przyzwyczajeni, zrobimy to wszyscy razem. Powrót do Pucharu Świata to dla nas wielka duma. Udało nam się zdobyć wiarygodność. Wznowienie zawodów w naszym regionie przyniesie również korzyści w turystyce – komentuje Cristina Bellante. 

Z technicznego punktu widzenia jesteśmy spokojni, ponieważ wszystkie szczegóły zostały sprawdzone. Poprzednie doświadczenia z organizacji konkursów PŚ sprawiają, że czujemy się szczęśliwi, chcemy stworzyć wydarzenie nie tylko sportowe, ale również zabawę. Chcemy przyjąć u nas wspaniałych mistrzów, między innymi z Austrii, Niemiec czy Polski. Zaproponujemy mieszkańcom i gościom wiele zniżek i promocji, aby stworzyć wspaniałą imprezę, w której sport i emocje są na równi – mówi Bruno Felicetii. To sen który, można zrealizować – kontynuuje. 

źródło, fot: fondoitalia.it