Czy Janne Ahonen jest bankrutem?

Janne Ahonen, Wisła 2017

Janne Ahonen od dwóch lat pozostaje bez dochodu. Do takich informacji dotarł fiński tabloid dziennik Ilta-Sanomat. Dwukrotny indywidualny mistrz świata w rozliczeniu majątkowym przedstawia swój dochód jako zerowy.

Ahonen wytłumaczył sposób, w jaki nie musi wykazywać swoich dochodów w oświadczeniach majątkowych. Kilka lat temu Janne Ahonen pożyczył pieniądze, które zarobił w skokach narciarskich, firmie zajmującej się motoryzacją prowadzoną przez Janne Ahonena. Obecnie przedsiębiorstwo zaczęło spłacanie pożyczki. Odsetki od tej pożyczki są wystarczającymi funduszami, aby Janne Ahonen wraz z rodziną mógł żyć na odpowiednim poziomie.

Tym samym Ahonen nie musi otrzymywać wynagrodzenia od przedsiębiorstwa, które sam prowadzi. Jedyny komentarz fińscy dziennikarze otrzymali rok temu, kiedy porozmawiali z Ahonenem po upublicznieniu zerowego dochodu w 2017 roku. – Jeżeli nie otrzymuję dochodu to nie muszę płacić od nich podatku dochodowego. Będę się starał utrzymywać taki stan rzeczy tak długo, jak będzie to możliwe.

Janne Ahonen || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl