Jednoseryjny konkurs finałowy w Planicy

W dzisiejszym finałowym konkursie na Letalnicy triumfował Stefan Kraft. Podium uzupełnili Andreas Wellinger i Noriaki Kasai. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął piąte miejsce.

Po locie na 250 metrów, Stefan Kraft pewnie wygrał dzisiejszy konkurs i przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. Drugą lokatę zajął Andreas Wellinger (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ; 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w lotach), a trzecią Noriaki Kasai (15. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata; 4. miejsce w klasyfikacji generalnej w lotach).

Kamil Stoch zajął w dzisiejszej rywalizacji 5. pozycję. Sezon zakończył na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ oraz 3. w klasyfikacji generalnej w lotach. Miejsca pozostałych Polaków:

• 11. Piotr Żyła (11. w klasyfikacji generalnej PŚ; 10. w klasyfikacji generalnej w lotach)
  • 14. Maciej Kot (5. w klasyfikacji generalnej PŚ; 13. w klasyfikacji generalnej w lotach)
  • 15. Dawid Kubacki (19. w klasyfikacji generalnej PŚ; 18. w klasyfikacji generalnej w lotach)
  • 28. Jan Ziobro (31. w klasyfikacji generalnej PŚ; 27. w klasyfikacji generalnej w lotach)

Podopieczni Stefana Horngachera zdobyli 5833 pkt. w klasyfikacji Pucharu Narodów. Pozwoliło im to na zdobycie drużynowego trofeum. Podium uzupełnili Austriacy (247 pkt. straty) oraz Niemcy (320 pkt. straty).

Ciąg dalszy narciarskich emocji w lipcu. Na obiekcie w Wiśle-Malince, w dniach 14-15 lipca, zainaugurowany zostanie cykl Letniego Grand Prix.