Jernej Damjan reprezentantem skoczków w FIS

jernej damjan

Podczas kongresu w Chorwacji oficjalnie potwierdzono skład komitetu sportowców FIS. Nowym przedstawicielem skoczków narciarskich został Jernej Damjan. Doświadczony Słoweniec zastąpi na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę sportową Andreasa Stjernena.

Komitet sportowców działający przy Światowej Federacji Narciarskiej liczy dwanaście osób, które otrzymały mandat do sprawowania funkcji na dwuletnią kadencję, do lata 2021 r. W jego skład wchodzi też m.in. Sarah Hendrickson. Jerneja Damjana wybrali sami skoczkowie, którzy oddawali swoje głosy podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Słoweniec skomentował objęcie nowego stanowiska, przy okazji dając do zrozumienia, że jego poprzednik, czyli Andreas Stjernen, nie do końca się sprawdzał w swojej roli.

To była bardziej honorowa, formalna funkcja, a ja zamierzam to zmienić. Zrobię wszystko co w mojej mocy. W ostatnich latach przedstawiciel skoczków nie dołożył zbyt dużo od siebie. Przede wszystkim chciałbym doprowadzić do lepszej komunikacji wewnętrznej w świecie skoków. Chciałbym więcej rozmawiać. To mój pierwszy cel, dla mnie najważniejszy – powiedział 36-latek.

Pewnie piętnaście lat temu to byłoby trudniejsze do zrealizowania, ale dziś, w dobie rozwoju społeczności w sieci, każdy powinien mieć wgląd do tego, co się dzieje w świecie tego sportu. My musimy być informowani o tym, co się dzieje z różnymi przepisami, o zmianach w sprzęcie, o regułach rywalizacji. Jeśli pojawi się jakiś problem, można to zbadać, wyjaśnić, gdy to konieczne – dodał słoweński zawodnik.

Nowa funkcja Damjana świadczy o tym, że najprawdopodobniej nie wybiera się przez najbliższe dwa lata na emeryturę. W minionym sezonie Słoweniec zajął 39. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

źródło: ekipa.svet24.si