Jernej Damjan zwycięża w Ruce! Komplet Polaków w serii finałowej

Dwa dalekie skoki pozwoliły Jernejowi Damjanowi zwyciężyć w konkursie indywidualnym na Rukatunturi. Podium uzupełnili Johann Andre Forfang oraz Andreas Wellinger. W rywalizacji punktowało sześciu Biało-Czerwonych.

Na półmetku niedzielnych zawodów prowadził Słoweniec Jernej Damjan, który wylądował na 140. metrze. Na kolejnych miejscach znajdowali się Norwegowie – Robert Johansson oraz Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajmował 4. lokatę. Kamil Stoch, po skoku na 126 metrów, objął 27. pozycję.

Ostatecznie, podczas niedzielnej rywalizacji na Rukatunturi, triumfował Jernej Damjan i o 2,8 pkt wyprzedził Johanna Andre Forfanga (298,6 pkt). Podium uzupełnił Andreas Wellinger (293 pkt). Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajął 8. lokatę. Pozostali Biało-Czerwoni zaprezentowali się następująco:

  • Jakub Wolny – 30. miejsce (208,1 pkt)
  • Stefan Hula – 21. miejsce (257,9 pkt)
  • Kamil Stoch – 20. miejsce (258,1 pkt)
  • Maciej Kot – 16. miejsce (265,2 pkt)
  • Piotr Żyła – 11. miejsce (279,4 pkt)

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Junshiro Kobayashi pozostał liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na drugie miejsce awansował Jernej Damjan. Kamil Stoch spadł na 5. pozycję. W Pucharze Narodów prowadzą Norwegowie przed reprezentacjami Niemiec oraz Austrii. Polacy zajmują 4. lokatę.

Kolejny weekend, pełen narciarskich emocji, już za tydzień! W sobotę i niedzielę, o godzinie 16:00, odbędą się konkursy indywidualne w rosyjskim Niżnym Tagile. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!