“Jeśli wszystko pójdzie idealnie, Planica jest w jego zasięgu”. Severin Freund szykuje się do powrotu

severin freund

Severin Freund szykuje się do powrotu do międzynarodowych zmagań. Ostatnie miesiące spędził na rehabilitacji, którą wymusiły liczne problemy zdrowotne.

W ostatnich tygodniach Severin Freund rozpoczął szkolenie. Jak informuje Stefan Horngacher, to od treningowej dyspozycji zawodnika zależy, od jakiego szczebla rozpocznie on rywalizację. W grę wchodzą zawody Pucharu Świata lub rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego. Marzeniem jest udział w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, które odbędą się w marcu w Planicy. – Jest to raczej nierealne, ale nie możemy tego przekreślać. Jeśli wszystko pójdzie idealnie, wyjazd do Planicy nie powinien być problemem – skomentował Stefan Horngacher.

Severin Freund wystąpił po raz ostatni w zawodach Pucharu Świata podczas Turnieju Czterech Skoczni 2018/2019. W Oberstdorfie i Ga-Pa nie wywalczył punktów. Później, rywalizował również w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego. 20 stycznia 2019 roku zajął 5. lokatę w drugoligowych zawodach. Od tamtej pory nie brał udziału w konkursach.

na zdjęciu: Severin Freund || Instagram