Jewgienij Klimow po zawodach w Hinzenbach: “Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dodało mi pewności siebie”

PŚ WISŁA 2018

Jewgienij Klimow od początku do końca sezonu letniego skakał na wysokim poziomie. Jego osiągnięcie – zwycięstwo w cyklu LGP – jest pierwszym tego typu dokonaniem w historii rosyjskich skoków narciarskich.

24-letni Rosjanin zapewnił sobie zwycięstwo po zawodach w Hinzenbach. Wówczas rozmawiali z nim dziennikarze portalu tramplin.perm.ru. – Emocje są ogromne! Wspaniale, że udało mi się zwyciężyć w cyklu LGP. Chociaż nie był to mój cel, dało to dużo pewności siebie przed sezonem zimowym. – powiedział Klimow, pytany o towarzyszące mu wrażenia.

Wiedziałem, że po Hinzenbach mogłem być już pewien zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Jednak zawsze wiele może się zdarzyć. Zazwyczaj staram się nie oczekiwać takich rzeczy i nie myśleć o tym. Ale z pewnością, całe otoczenie sprawia, że i tak marzysz. Dzięki temu, podchodzi się z większą odpowiedzialnością do startu. – dodał Klimow.

Rosjanin twierdzi, że LGP miało być dla niego okresem przygotowawczym do sezonu zimowego. O możliwym zwycięstwie w cyklu zaczął myśleć podczas jednych z zawodów. – O triumfie w klasyfikacji generalnej myślałem po zawodach w Hinterzarten. Nie zrobiłem nic specjalnego pod kątem tego zwycięstwa, starałem się o tym nie myśleć. Postawiłem sobie zadanie na LGP : przygotować się jak najlepiej na zimę, zdobyć doświadczenie i sprawdzić swoje możliwości.

Skąd u Klimowa tak wysoka forma? – Nie boję się powiedzieć, że jest to skutek poprawy relacji i atmosfery w naszym zespole.Chciałbym podziękować całej kadrze za okres przygotowawczy, za zaangażowanie zawodników, trenerów i menedżerów. Kieruję specjalne podziękowania do naszego serwismena Ilya Roslyakova za doskonałe przygotowanie nart i do naszego lekarza. Dziękuję im bardzo!

W zakończonym w ostatnią środę sezonie, Jewgienij Klimow zdominował większość zawodów. Zgromadził 555 punktów – 139 więcej od Karla Geigera, który w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.

źródło: www.tramplin.perm.ru
fot.: Anna Nagel || www.skijumper.pl