Johann Andre Forfang rezygnuje z dalszego udziału w LGP 2019

Johann Andre Forfang

Do Hinzenbach, norwescy trenerzy zabiorą pięciu zawodników z kadry A. Podczas rywalizacji w ramach LPK w Klingenthal okaże się, który skoczek z kadry B dołączy do najlepszej piątki. Johann Andre Forfang zrezygnował z udziału w ostatnich w tym sezonie konkursach Letniej Grand Prix. Dlaczego podjął taką decyzję?

Johann André Forfang jako priorytet objął trening fizyczny w domu, w Norwegii. W tym roku nie pojawi się już podczas zawodów Letniej Grand Prix. – Wystarczająco dużo próbowałem swoich sił na torach porcelanowych. Tego lata najwięcej czasu poświęciłem na znalezienie idealnej pozycji najazdowej i czuję, że więcej korzyści czerpię z ćwiczeń fizycznych. Zaczynam też powoli przyzwyczajać się, że niedługo będziemy wykorzystywać tory lodowe.

Skoczek z Tromso cieszy się dobrymi przygotowaniami w domu. – Tego lata moje kolano nie uległo kontuzjom. Wygląda na to, że to pierwsza taka sytuacja od dwóch lat. Wybór testów fizycznych okazał się mądry, ponieważ widzę dobre rezultaty. 

W tej sytuacji trener drużyny narodowej Alexander Stoeckl, zabiera do Hinzenbach swoich pięciu najlepszych zawodników. Podczas finału tegorocznej edycji LGP, do kadry A dołączy jeden z podopiecznych Andreasa Vilberga, a więc zawodnik projektu Toppidrettssatsingen. – Istnieje dodatkowy limit na start w Letniej Grand Prix. Po weekendowych zawodach LPK wybierzemy skoczka, który pozostanie w Klingenthal i będzie trenował z nami w drużynie narodowej. To będzie ekscytujące, zobaczyć, czy trening, który przeszliśmy, przyniósł efekty – mówi Alexander Stoeckl.

LGP 2019 w Hinzenbach i Klingenthal, skład Norwegów:

  • Halvor Egner Granerud 
  • Robert Johansson 
  • Marius Lindvik
  • Thomas Aasen Markeng 
  • Robin Pedersen 

Zobacz również: Weekend na skoczni #37 – Stams dla Japończyka

źródło: skiforbundet.no
fot. Johann Andre Forfang || Anna Nagel, www.skijumper.pl