Johann Andre Forfang wraca do treningów!

Johann Andre Forfang wraca do treningów na skoczni po kontuzji kolana. Norweski skoczek z optymizmem patrzy na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle.

Johann Andre Forfang kontuzji nabawił się podczas treningu na początku sierpnia. Reprezentant Norwegii wyjaśnił jak doszło do feralnego upadku – Warunki były okropne. Leciałem wysoko i zacząłem bardzo szybko spadać, upadłem przed rozmiarem skoczni. Naderwałem więzadło krzyżowe przednie, długo trwało zanim przestało mnie boleć.

Na szczęście Norweg dołączył do kadry, trenującej w Trondheim, na ostatnią fazę przygotowań do sezonu zimowego. Forfang podkreśla, że nie zamierza składać broni i będzie walczył o czołowe lokaty – Od dwóch tygodni nie czuję już bólu. To świetne uczucie, że po 2 miesiącach nieustannego cierpienia mogę dołączyć do kolegów i trenować na skoczni. Mam nadzieję, że potrafię skakać lepiej niż w zeszłym sezonie i ponownie będę walczyć o najwyższe cele. 

Ostatnie zawody, na których pojawił się Johann Andre Forfang, to konkursy Letniej Grand Prix w Wiśle. Indywidualnie Norweg uplasował się na 22 miejscu, natomiast wraz z kolegami wywalczył 3 miejsce.