Johann Forfang zabrał kolegów na wyprawę do rodzinnego Tromso

Tromso

Johann Andre Forfang, wraz ze swoim głównym sponsorem, zaprosił kilku norweskich skoczków do zwiedzenia regionu Tromso, położonego w północnej części Norwegii. Dla większości kadrowiczów, którzy pochodzą z południa kraju, było to pierwsze odkrywanie uroków tego regionu. – To jak spotkanie dwóch światów – komentuje Forfang. 

Johann Andre Forfang mieszka od 16 roku życia w Trondheim. To właśnie tam zaczął trenować skoki narciarskie na poziomie profesjonalnym. Skoczek pochodzi jednak z Tromsø – największego miasta północnej Norwegii. Przy współpracy ze swoim sponsorem, lokalną firmą Cinderella Eco Group, Johann Forfang zaprosił do rodzinnego Tromso kilku kolegów z kadry A i B Norwegii.

Tromso i Lyngen oczami Johanna

Johann opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube film – minidokument, który opowiada historię tego wyjazdu. Robert Johansson, Halvor Egner Granerud, Anders Fannemel, Matias Braathen oraz Jonas-Sloth Sandell mieli okazję poznać rodzinę Johanna Forfanga, zwiedzać Alpy Lyngeńskie czy jeździć na skuterach śnieżnych. Odwiedzili również siedzibę firmy Cinderella, która zajmuje się ekologicznymi, przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami do obsługi odpadów toaletowych. – Podczas wycieczki po siedzibie Cinderella mieliśmy wgląd w to, w jaki sposób ta kadra stała się tak dobrze prosperującą firmą. Fajnie było zobaczyć, jak ciągle się rozwijają, szukają nowych wyzwań wewnątrz ich rynku. To inspirujące. My, jako sportowcy, musimy myśleć bardzo podobnie każdego dnia. Ta firma odnosi wielkie sukcesy w tym, co robi. – komentował Anders Fannemel.

O swoich wrażeniach opowiedział również Robert Johansson. Mieliśmy okazję zrobić wspólnie coś innego, niż “tylko podróżować” ze sobą na kolejne konkursy. Dzięki tej wyprawie zrozumiałem, dlaczego jest to takie łatwe spędzać razem czas ponad 200 dni w roku. To pozwoliło nam poznać siebie jeszcze lepiej. Mimo bardzo długiego sezonu, zaraz po jego zakończeniu ponownie wyruszyliśmy w trasę. To mówi samo za siebie. 

W Tromso norwescy reprezentanci wzięli udział w konkursie skoków narciarskich, na obiekcie HS 70, w którym uczestniczyli również uczniowie lokalnej szkoły Grønnåsen. 

Skoczkowie dobrze się bawili w swoim towarzystwie. Po długim sezonie to była świetna odskocznia od treningów i konkursów. 

Zobacz również: Johann Andre Forfang: “Mam nadzieję, że skocznia w Tromso powstanie zanim zakończę karierę”

fot. skiforbundet.no, Johann A. Forfang