Jonathan Learoyd: „Nie mogę doczekać się sezonu zimowego”

Learoyd

Lider francuskiej kadry skoczków Jonathan Learoyd w najbliższy weekend rozpocznie sezon zimowy na zawodach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Wcześniej przygotowywał się wraz z kadrą na obozie w Lillehammer. 

W rozmowie z nordicmag.info Jonathan Learoyd podkreślił, że najlepiej przed sezonem czuje się w Norwegii. – Uwielbiam Lillehammer i tutejszą skocznię. To idealne miejsce na przygotowania przed sezonem. Nie mogę się doczekać startu zmagań. 

W sezonie letnim Learoyd rywalizował przez 4 weekendy. Dwukrotnie próbował swoich sił w Letniej Grand Prix oraz Pucharze Kontynentalnym. – Letnie zawody były całkiem pozytywne. Czuję, że zrobiłem progres pod kątem regularności. Dużo łatwiej mi powtarzać dobre skoki. 

Celem na zbliżający się sezon są Mistrzostwa Świata Juniorów. – Największym celem jest dobry wynik na MŚJ. Chciałbym osiągnąć pozycję medalową, a pomóc mi mogą występy w Pucharze Kontynetalnym.

Jesteśmy młodą, ale utalentowaną ekipą. Musimy się jeszcze wiele nauczyć, jeśli chcemy stać się silną drużyną z czołówki Pucharu Świata – podsumowuje Learoyd.