Junshiro Kobayashi otrzymał nowe trofeum!

Junshiro Kobayashi

Trofeum, które otrzymał Junshiro Kobayashi za zwycięstwo w zeszłorocznym konkursie inauguracyjnym w Wiśle, zostało zniszczone przez wrześniowe trzęsienie ziemi w Japonii. W związku z tym, działacze PZN przygotowali dla niego niespodziankę.

O nieszczęśliwym wydarzeniu Japończyk poinformował 11 września, za pośrednictwem profilu na Instagramie. Wraz z nim ubolewali fani i czołowi zawodnicy świata, m.in. Kamil Stoch. Kibice w komentarzach sugerowali, by Junshiro otrzymał nowe trofeum od organizatorów wiślańskiego Pucharu Świata. O nieszczęśliwej sytuacji informowaliśmy TUTAJ.

Podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego, Junshiro Kobayashi zajął 8. lokatę. W związku z tym, wraz z najlepszą “10”, udał się do wiślańskiej strefy kibica, by otrzymać plastron z numerem startowym. Po ceremonii, spiker poinformował o tym, że Polski Związek Narciarski przygotował dla Japończyka niespodziankę.

Apoloniusz Tajner wręczył Junshiro Kobayashiemu replikę trofeum, które zniszczyło trzęsienie ziemi. Wydarzenie zakończyło się miłym akcentem – kibice wydali triumfalny okrzyk na cześć skoczków. Takie rzeczy tylko w Wiśle!